Trénink

V případě, že byste se chtěli na trénink dostavit, kontaktujte nás předem prosím na tel. čísle nebo emailu.

Pro začátek nepotřebujete ke cvičení nic než pohodlné oblečení, cvičí se na boso a zbraně vám budou zapůjčeny. V případě, že by to pro vás znamenalo překážku nebo byste si chtěli zvykat postupně, určitě není problém pro začátek chodit na tréninky v sálových botách.

Trénink kobujutsu, jm. Katori, je vhodný pro obě pohlaví, naopak postup v bojovém umění je primárně o použití techniky namísto hrubé síly. Spíš než k zápasu lze tedy japonský šerm lépe přirovnat k utkání ve strategické hře, kde je mimo jiné nutným předpokladem úspěchu oproštění se od vlastního ega a naučení se absolutní kontroly nad vlastním tělem spolu s vyzařováním psychické energie a síly.
Není tedy výjimkou, když slečny postupují rychleji než muži.

Na prvním tréninku vás rádi seznámíme se školou, předvedeme nějaké techniky a vyzkoušíte si část kata kenjutsu. Pokud vás Katori zaujme a rozhodnete se chodit pravidelně, pak vás požádáme na nejbližším semináři o registraci do TSKSR Sugino dojo přes hlavního učitele za Evropu Ulf Rott sensei a váš postup v tradiční samurajské škole může začít.

Místo tréninků naleznete v sekci Kontakt, před první návštěvou prosím zavolejte.

Těšíme se, až se s vámi sejdeme při společném studiu umění meče Kenjutsu!